"Dzień Otwarty" w MZPK

Data: 15.09.2022 r., godz. 13.00    976
W niedzielę 11 września 2022 roku mimo deszczowej aury na terenie Ośrodka edukacyjnego „Baza Torfy” w Karczewie odbył się „Dzień otwarty w Mazowieckim Parku Krajobrazowym im. Czesława Łaszka”.
"Dzień Otwarty" rozpoczął się od powitania wszystkich gości przez Zastępcę Dyrektora Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych Pana Roberta Belinę. Następnie rozpoczęły się różnorodne warsztaty: przyrodnicze witraże, klamerkowe zwierzątka, zaprojektuj swój Świdermajer, sowie opowieści oraz metaloplastyka – liście. W warsztatach udział wzięły dzieci i młodzież.

Turyści mogli zwiedzać muzeum z ciekawą ekspozycją przyrodniczą, charakteryzującą podstawowe typy siedlisk i gatunki fauny występującej na terenie MPK oraz wystawę prezentującą pamiątki etnograficzne i kulturowe z regionu kołbielskiego oraz przedmioty archeologiczne.

Działania związane z ochroną przyrody, walorów krajobrazowych, wartości historycznych i kulturowych oraz działalnością edukacyjną prowadzoną na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego wchodzącego w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych zostały wsparte finansowo przez Powiat Otwocki.