Dom Pomocy Społecznej „Wrzos” zyska nowe oblicze!

Data: 19.09.2022 r., godz. 09.00    1991
19 września w Starostwie Powiatowym w Otwocku podpisano umowę na rozbudowę i modernizację DPS „Wrzos” w Otwocku. Prace nad rozbudową i modernizacją placówki rozpoczną się już niebawem.
Rola Domów Pomocy Społecznej w każdej społeczności jest nie do przecenienia. Te placówki świadczą usługi opiekuńcze, wspomagające, a często również edukacyjne tym, którzy z racji swojego wiek, choroby czy niepełnosprawności wymagają całodobowej opieki.

Powiat Otwocki prowadzi kilka DPSów. Jednym z nim jest „Wrzos”, położony na terenie Otwocka. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (dofinansowanie w wysokości 9 350 000,00 zł), będzie możliwa jego rozbudowa i modernizacja. Umowa na wartą 17 096 800,00 zł inwestycję została podpisana dziś, 19 września, w Starostwie Powiatowym w Otwocku. Wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Budowlano Instalacyjne STOK Jerzy Stocki Spółka Jawna.

"Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy ten ważny projekt. Wysoka jakoś usług świadczonych na rzecz mieszkańców jest dla nas jednym z priorytetów. Dlatego w rozbudowie i modernizacji naszego DPSu widzimy ogromną szansę. Pensjonariusze zyskają zupełnie nowe warunki, które zdecydowanie poprawią ich poziom życia w placówce." - powiedział Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak.

W ramach projektu powstaną nowe pokoje mieszkalne i pokój dzienny. DPS będzie dysponował nowymi zmodernizowanymi łazienkami, gabinetem medycznym czy izolatkami. W budynku będzie znajdowała się kaplica i świetlica, a także pomieszczenia do terapii i rehabilitacji. Wykonawca wybuduje nowe instalacje wewnętrzne, a także podłączy budynek do miejskiej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Realizacja projektu rozpocznie się w najbliższym czasie.