100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia

Data: 08.02.2019 r., godz. 09.00    672
7 lutego 2019 r. Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku uroczyście obchodził 100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia.
W 2019 roku przypada 100-lecie publicznych służb zatrudnienia, które po odzyskaniu przez Polskę niepodległości zaczęły organizować się na mocy "Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami" z 27 stycznia 1919 r., wydanego przez Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W związku z okrągłą rocznicą w dniu 7 lutego 2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku odbyła się uroczystość zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku.

Licznie zgromadzeni wysłuchali prelekcji Pani Danuty Wolskiej-Rzewuskiej Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Otwocku pt.„Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku-przeszłość i teraźniejszość”, oraz ”Mazowieckie Urzędy Pracy koordynatorem Partnerstwa Lokalnego na rzecz rozwoju i aktywizacji lokalnych rynków pracy” Pani Jadwigi Olszowskiej-Urban, Pracownia Edukacji i Motywacji .

Zostały również wręczone pamiątkowe statuetki i dyplomy dla wyróżniających się pracowników. Gratulujemy i życzymy dalszej tak owocnej pracy!