Pamiętamy o ofiarach sowieckiej agresji

Data: 19.09.2022 r., godz. 08.00    1016
Pod pomnikiem Katyń 1940, na terenie Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku, odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku.
Po mszy świętej w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku, poczty sztandarowe, uczniowie z otwockich i powiatowych szkół oraz przedstawiciele władz samorządowych przeszli pod pomnik, gdzie odbył się Apel Pamięci i przygotowany przez młodzież spektakl słowno-muzyczny. Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Otwocku, pod kierownictwem Dyrektor Joanny Michalczyk przekazało patronat nad pomnikiem Katyń 1940 Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Reymonta w Otwocku.

Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki wraz z Pawłem Zawadą - Wicestarostą Otwockim i Grzegorzem Michalczykiem - Członkiem Zarządu Powiatu Otwockiego, złożyli wieniec pod pomnikiem. Miasto Otwock reprezentował Wiceprezydent Paweł Walo.

Starosta Otwocki wyraził szczególne podziękowania licznie zgromadzonej młodzieży za pamięć i szacunek oddany pomordowanym na Wschodzie.