Rowerowa Gra Terenowa za nami!

Data: 26.09.2022 r., godz. 16.30    1276
Fani jednośladów, ale i pieszych wycieczek mieli okazję w miniony weekend uczestniczyć w kolejnej edycji Gry Terenowej , której Organizatorem był Powiat Otwocki. Jesienna odsłona PoSzlaków odbyła się na terenie Gminy Karczew.
Uczestnicy rowerowej gry terenowej poznawali najciekawsze zakątki gminy Karczew, miejsca związanego z jej historią i dziedzictwem. Trasa rowerowa oraz dwie trasy piesze o dwóch poziomach trudności były przygotowane tak, by zwolennicy spędzania czasu w lesie, ale i Ci, chętni poznania bogactwa lokalnej architektury mogli znaleźć „coś” dla siebie. Uczestnicy, którzy wybrali trasy piesze, mieli możliwość zwiedzić najstarszą część Karczewa z urokliwymi kapliczkami i przedwojenną zabudową, a także obejrzeć Soplicowo, słynne bunkry oraz infrastrukturę wojskową z czasów drugiej wojny światowej. Trasa rowerowa prowadziła przez las, który o tej porze roku prezentuje się wyjątkowo pięknie. Aby nikt z Uczestników nie przeoczył jednego z najciekawszych obiektów Karczewa, punkt startu i mety wyznaczono u zbiegu ulic Mickiewicza i Czerwonej Drogi, przy pomniku karczewskiej ciuchci. Ten niezwykły monument, który odsłonięto w 1998 roku, stał się jednym z symboli miasta.

Organizatorem wydarzenia był Powiat Otwocki we współpracy z Oddziałem PTTK im. M. Andriollego w Otwocku.

Do pobrania: wyniki