Umowa na remont ul. Mostów

Data: 07.10.2022 r., godz. 11.45    1172
5 października włodarze Powiatu Otwockiego podpisali umowę na remont drogi powiatowej nr 2710W na odcinku od drogi krajowej S17 do mostu na rzece Świder. Ponad 2 mln złotych dofinansowania pozwoli na kompleksową przebudowę drogi.
Powiat Otwocki od początku jest beneficjentem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, którego celem jest wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego i przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej. Umowę ze strony Powiatu Otwockiego podpisali: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada i Skarbnik Powiatu Wiesław Miłkowski.

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, reprezentujący drugą stronę umowy przypomniał, że: "(...) warto podkreślić, że w tej kadencji jednostki samorządu terytorialnego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymały ponad 1,1 mld zł. Długość odcinków dróg objętych dofinansowaniem to prawie 1 200 km".