Akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2022"

Data: 11.10.2022 r., godz. 11.00    1238
Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych we wrześniu zorganizował akcję "Sprzątanie Świata - Polska 2022". Uczestnicy akcji posprzątali kilka otwockich ulic, a następnie udali się do Ośrodka Edukacyjnego "Baza Torfy".
W akcji udział wzięli uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 2 i 12 w Otwocku oraz Szkoły Podstawowej nr 349 w Warszawie. Wydarzenie to rozpoczęło się od sprzątania odpadów z lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w okolicach ulic: Poniatowskiego, Narutowicza, Sułkowskiego i Andriollego w Otwocku, a następnie grupy sprzątające udały się do Ośrodka edukacyjnego „Baza Torfy” na zakończenie akcji oraz wspólne ognisko. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał nagrody książkowe za udział w wydarzeniu.

W tym roku Sprzątanie Świata odbyło się również na terenie Gminie Kołbiel, a dokładnie w miejscach, gdzie zawsze można liczyć na duże ilości różnych odpadów, czyli na działkach leśnych w Chrośnie. Powiat Otwocki dofinansował podstawienie kontenera.

Działania związane z ochroną przyrody, walorów krajobrazowych, wartości historycznych i kulturowych oraz działalnością edukacyjną prowadzoną na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego wchodzącego w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych zostały wsparte finansowo przez Powiat Otwocki.