Zbiórka dla Zbigniewa Marchlewicza

Data: 15.04.2020 r., godz. 08.10    1622
Uruchomiono zbiórkę dla Pana Zbigniewa Marchlewicza, otwockiego dziennikarza, syna Bronisława Marchlewicza (odznaczonego Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata).
Pan Zbigniew Marchlewicz to wieloletni mieszkaniec Otwocka, dziennikarz i kustosz pamięci o czynach swojego ojca, Bronisława Marchlewicza (kierownika komisariatu policji w Otwocku w trakcie II wojny światowej, odznaczonego Medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata za uratowanie kilku otwockich Żydów). Pan Zbigniew wskutek nieszczęśliwego upadku trafił do Szpitala Bródnowskiego, z którego w najbliższych dniach zostanie wypisany. Jest osobą samotną, która po wypadku nie może samodzielnie mieszkać i funkcjonować.

Inicjatorzy zbiórki: Pani Kinga Błaszczyk - Radna Rady Powiatu w Otwocku, Pan Zbigniew Nosowski - redaktor naczelny kwartalnika "Więź", przewodniczący Społecznego Komitetu Pamięci Żydów Otwockich i Karczewskich) oraz Pan Marek Nowicki - dziennikarz "Faktów" TVN postanowili pomóc Panu Zbigniewowi i uruchomili zbiórkę na zebranie środków na pokrycie kosztów pobytu poszkodowanego w zakładzie opiekuńczo-leczniczym w Otwocku.

Zachęcamy do włączenia się w pomoc dla tego zasłużonego mieszkańca naszego regionu.

Link do zbiórki tutaj