Biegowa niedziela

Data: 25.10.2022 r., godz. 14.40    1168
UKS Bieliki już po raz drugi zorganizowało Półmaraton Otwocki w lasach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w okolicach Otwocka. Do zawodów przystąpiło ponad 130 zawodników z całego Mazowsza.

W przedostatnią niedzielę października odbył się II Półmaraton Otwocki, wydarzenie zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Bieliki. Zawodnicy biegali po trasach wytyczonych w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Oprócz biegu głównego - półmaratonu na dystansie 21 km, odbył się także bieg na 5 km oraz nordic walking na 5 km.

Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki rozpoczął bieg główny od tradycyjnego wystrzału, po którym zawodnicy ruszyli na leśne trasy. Pogoda sprzyjała biegaczom, którzy w doskonałych humorach wbiegali na metę biegu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego.

Autorzy zdjęć: Cezary Pękul i UKS Bieliki