Otwockie Zaduszki Bluesowe

Data: 02.11.2022 r., godz. 09.00    1076
6 listopada Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady organizuje koncert poświęcony artystom, którzy już odeszli, zwłaszcza liderom grupy Breakout - Mirze Kubasińskiej i Tadeuszowi Nalepie. Koncert odbędzie się w PMDK w Otwocku.
W części pierwszej koncertu - Tribute to Breakout - wystąpią dwa zespoły: Mizia & Mizia Blues Band i Bundy Blues Band. Mizia & Mizia Blues Band to rodzinna grupa muzyczna z Wrocławia. Na scenie bluesowej obecni są od ponad 20 lat. Wykonają utwory Tadeusza Nalepy. Bundy Blues Band to otwocki zespół, którego liderką jest Isobelle Bundy. Podczas koncertu zaśpiewają piosenki Miry Kubasińskiej.

W drugiej części koncertu - Tribute to The Doors - poświęconej nieżyjącym artystom zagranicznym, wystąpi zespół z Trójmiasta - The Dorsz.Ich program to hołd dla klasyki blues-rockowego zespołu „the Doors” z przełomu lat 60-tych i 70-tych. Grupa powstała w 2014 r. po powrocie do Polski GlennSkii’ego, z jego trzyletniego pobytu w Azji i Kalifornii. Począwszy od 2014 r. zespół wykonuje około 20 utworów the Doors, dodatkowo umiejętnie improwizując, w podobnym do zespołu blues-rockowym stylu. Wszyscy z pięciu członków są profesjonalnymi muzykami z wieloletnim doświadczeniem, scenicznym, studyjnym i na scenie “jam sessions”.

Koncerty prowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.

Bilety w cenie 60 zł (członkowie OTBiB 50%) do nabycia w PMDK Otwock, Poniatowskiego 10 oraz na www.Biletyna.pl