Wojewoda Mazowiecki w powiecie otwockim

Data: 11.04.2019 r., godz. 15.40    538
09 kwietnia br. powiat otwocki odwiedził Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, który spotykał z mieszkańcami i samorządowcami z naszego terenu.
Goszcząc na naszym terenie Wojewoda odwiedził gminy: Józefów, Karczew i Otwock. Wraz z nim z mieszkańcami spotkali się przedstawiciele lokalnych władz: Krzysztof Kłósek – Wicestarosta Otwocki, Marek Banaszek – Burmistrz Józefowa, Michał Rudzki – Burmistrz Karczewa, Jarosław Margielski – Prezydent Otwocka oraz powiatowi i lokalni radni.

W każdej gminie Wojewoda rozmawiał z mieszkańcami o ich lokalnych problemach, bolączkach, pilnych potrzebach oraz przedstawiał postulaty nowego, rządowego programu:
• Rodzina – dodatek 500+ na każde dziecko,
• Młodzi – zwolnienie z podatku PIT dla osób pracujących do 26. roku życia,
• Praca – obniżenie podatku PIT z 18% na 17%,
• Infrastruktura – przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych,
• Starsi i słabsi – wypłata dodatkowej, trzynastej Emerytury+.

Wojewoda Mazowiecki przez cały najbliższy miesiąc odwiedza podwarszawskie powiaty i gminy, by z mieszkańcami Mazowsza rozmawiać zarówno na temat lokalnych spraw jak i rozwiązań wprowadzanych na szczeblu rządowym.