Jesteś tutaj:

Pytanie do starosty

Wykaz pytań wraz z odpowiedziami starosty.
 • Pytanie: (kategoria: Zdrowie)
  Szanowny Panie Starosto

  Dlaczego Pan się tak zachował w programie TVN? Chodzi mi o Pańską odpowiedź na pytanie redaktora, czy chciałby Pan żeby przyjechał do Pana lekarz po 72 godzinach dyżuru?

  Pozdrawiam.
  (Anna, 24.10.2004 r.)
  Foto Cezary Łukaszewski
  Starosta Otwocki
  Odpowiedź:
  Szanowna Pani
  Znam specyfikę pracy Pogotowia Ratunkowego. Mogę jednoznacznie stwierdzić, że jeśli lekarz dyżuruje 72 godziny, nie oznacza to, że przez 72 godziny jest w rozjazdach przy pacjentach. Zdarzają się dni, w których PR jedzie do czterech, pięciu pacjentów na dobę. W międzyczasie dyżurujący lekarz może wypocząć. Dlatego właśnie tak brzmiała moja odpowiedź na pytanie redaktora telewizji TVN.
  Ponadto należy się Państwu jeszcze jedna informacja. Około 8 miesięcy temu firma FALCK przedłożyła mi propozycję obsługi naszego szpitala w zakresie Pogotowia Ratunkowego. Fakt wypowiadania się przedstawicieli tej firmy w tej kwestii pozostawiam bez komentarza.
  Z poważaniem.
  Mirosław Pszonka
  Starosta Otwocki
 • Pytanie: (kategoria: Zdrowie)
  Szanowny Panie Starosto

  Co ma Pan zamiar zrobić z sytuacją w Pogotowiu Ratunkowym? Czy naprawdę uważa Pan że wszystko OK?

  Pozdrawiam.
  (Grzegorz, 22.10.2004 r.)
  Foto Cezary Łukaszewski
  Starosta Otwocki
  Odpowiedź:
  Szanowny Panie
  W sytuacji jaka zaistniała wystąpię do dyrektora Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, doktora Franciszka Walczyńskiego z prośbą o określenie, czy Pogotowie ratunkowe działa w sposób zapewniający bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu otwockiego. Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca na pewno nie zmienię decyzji dyrektora ZOZ-u.
  Z poważaniem,
  Mirosław Pszonka
  Starosta Otwocki