31. Finał WOŚP w Otwocku!

Data: 26.01.2023 r., godz. 09.10    454
Już 29 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagra w Otwocku! W tym roku będą zbierane datki na sprzęt medyczny przeznaczony na działanie w obszarze zapobiegania, monitorowania i leczenia sepsy.
WOŚP w Otwocku działa już od ponad 20 lat, a sprzęt z fundacji WOŚP, który trafił do otwockich szpitali, jest wart ponad 6 mln zł. Dla wszystkich mieszkańców Otwocka i okolic przygotowany zostanie cały weekend atrakcji przeznaczony dla osób w każdym wieku!

W tym roku wyjątkowo finał rozpocznie się już w piątek 27 stycznia. Pierwszym, zupełnie nowym przedsięwzięciem będzie nocny turniej siatkówki pod patronatem Burmistrza Miasta Karczew w Centrum Kultury i Sportu w Karczewie. Wydarzenie startuje o godzinie 19:00, a trybuny oczywiście zostaną otwarte dla kibiców. 

W sobotę odbędą się specjalne atrakcje dla najmłodszych. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku zapraszają na seans filmowy "HALVDAN - prawie wiking". Bilety będą dostępne przed rozpoczęciem, które planowane jest na godzinę 17.00. 

Kulminacyjny moment imprezy wypada w niedzielę. Początek to bieg oraz marsz nordic walking “Policz się z cukrzycą”. Po chwili oddechu dalsze atrakcje przeniosą się do PMDK, gdzie już o 14:00 odbędą się występy młodzieży w budynku PMDK. Przerwy pomiędzy występami będą wypełnione licytacjami na rzecz Orkiestry. Sąsiednią atrakcją będą konsultacje z zakresu: stomatologii, prawa, pierwszej pomocy oraz kosmetyki. W tym roku będzie również można odwiedzić punkt fundacji DKMS.

Tradycyjnie działać będzie także scena plenerowa, na której odbędzie się wiele koncertów. Pierwszy zespół wystąpi o godzinie 14.35. Tegoroczni artyści to Cathleen, Pasjonaci muzyki trzy czwarte, Rockfuzja, Hug the devil, Desorientacja oraz Helucze. Zaraz po godzinie 20.00, po tradycyjnym światełku do nieba odbędzie się ostatni koncert w wykonaniu Nezznalek. Koncertowi towarzyszy grupa motocyklowa Zryw oraz strażacy z OSP Józefów ze swoją sztandarową grochówkę.