Teatralne zmagania w Otwocku!

Data: 22.03.2023 r., godz. 00.00    804
Już w najbliższą niedzielę, 26 marca, w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku wielkie, teatralne wydarzenie. Przed nami pierwsza edycja konkursu teatralnego im. Ignacego Gogolewskiego, skierowana do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, tworzących grupę lub zespół artystyczny.

W konkursie imienia Ignacego Gogolewskiego, wybitnego reżysera, scenarzysty a przede wszystkim aktora i mieszkańca Miasta Otwock udział weźmie 5 szkół. Celem projektu jest pokazanie dorobku artystycznego młodych artystów, jak również propagowanie przez Powiat Otwocki tej formy aktywności i rozrywki wśród społeczeństwa. Zgłoszone grupy wystąpią z następującym repertuarem:

10.00 Teatr Uczniowski „Yorick” Liceum Ogólnokształcące im. Św. Tomasza z Akwinu w Józefowie
11.00 „SP-inki z Jedynki” Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie
12.00 „Arlekin” Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Karczewie
14.00 „Bez Kurtyny” Publiczna Szkoła Podstawowa w Siedzowie
15.00 „Koło Teatralne – Sobienie-Jeziory” Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach
17.00 Uroczysta Gala i wręczenie nagród.

Zwieńczeniem pierwszej edycji konkursu będzie gala, podczas której zostanie ogłoszony zwycięzca oraz wręczenie nagród m.in dla najlepszej aktorki i aktora.  Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Dla młodych aktorów będzie to wyjątkowa okazja do zaprezentowania swojego warsztatu artystycznego przed szerszą publicznością.