Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Angielskiego rozstrzygnięty!

Data: 17.05.2023 r., godz. 15.00    939
Nauka języków obcych jest bardzo ważna. Dlatego cieszymy się, że uczniowie naszego powiatu traktują ją priorytetowo. A niektórzy łączą ją nawet z udziałem w konkursach. 17 maja odbyło się ogłoszenie wyników jednego z nich - Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego.

Konkursy językowe w powiecie otwockim są już tradycją. Za nami 20 edycji konkursu z języka angielskiego oraz 13 edycji z języka niemieckiego. Pierwszy etap konkursu z języka angielskiego i języka niemieckiego odbył się na szczeblu szkolnym, a jego zwycięzcy stanęli do rywalizacji powiatowej. W konkursie udział wzięli uczniowie klas VII i VIII z 15 szkół z powiatu otwockiego.

Wręczenie nagród odbyło się w środę 17 maja, w PMDK-u. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku. Zebranych Gości przywitała Wicedyrektor Szkoły Ewa Grzybowska, która również prowadziła ceremonię wręczenia nagród. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Otwocki - Krzysztof Szczegielniak,  który  objął wydarzenie honorowym patronatem, a także Stanisław Stanaszek- radny miejski.

Jesteśmy pod wrażeniem zdolności językowych uczniów. Jednocześnie gratulujemy laureatom Konkursu! Wierzymy, że wiedza którą zdobyliście i zdobędziecie na kolejnych etapach nauki zaprocentuje w przyszłości.

Poniżej wyniki konkursu:

Język niemiecki:

I miejsce - Zielińska Laura - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku,

II miejsce - Szewczak Oliwia - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku,

III miejsce - Mikołajczyk Maja - Szkoła Podstawowa im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi,

III miejsce - Szewczak Natalia - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie.

Język angielski:

I miejsce - Oliwia Szewczak - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku,

II miejsce - Klara Bakowska - Szkoła Podstawowa im. J. de Lafonteine`a w Warszawie,

II miejsce - Wojciech Misiak - Szkoła Podstawowa nr 96 im. Św. Rodziny w Otwocku,

III miejsce - Marta Przedpełska - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jadwigi Korczakowskiej w Otwocku.

Wyróżnienia:

Marta Walkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku,

Zuzanna Michalska - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie,

Maksymilian Moruś - Szkoła Podstawowa nr 8 im. Juliana Filipowicza w Otwocku.