Dzień Dziecka w Stajni Mirabell

Data: 02.06.2023 r., godz. 10.00    636
Dzień Dziecka to święto radosne, przynoszące wiele uśmiechu przede wszystkim najmłodszym. Niestety nie wszystkie dzieci mają możliwość doświadczenia na co dzień ciepła rodzinnego domu. Tym bardziej cieszymy się, że ten dzień był wyjątkowy dla podopiecznych Powiatowych Domów dla Dzieci.

Dzięki zaangażowaniu ludzi o wielkich sercach, którym nie obojętny jest los dzieci w czwartek, 1 czerwca, odbyło się radosne świętowanie! Na twarzach wychowanków powiatowych Domów dla Dzieci - z ulicy Ujejskiego, Prądzyńskiego i Cieszyńskiej, od samego rana zagościły szczere uśmiechy, pełne wdzięczności i zadowolenia! Świętowanie rozpoczęło się wizytą w Warszawie, gdzie dzieci miały możliwość obejrzenia panoramy Warszawy z ostatniego piętra hotelu Mariott. Było to niezwykłe doświadczenie, które na pewno zapisze się w ich wspomnieniach na długo.


Następnym punktem była wizyta w Stajni Mirabell w Dąbrówce, gdzie na dzieciaki czekało wiele atrakcji. Obecni na pikniku Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Wicestarosta Paweł Zawada wraz Członkiem Zarządu Powiatu Otwockiego Kingą Błaszczyk, Radną Powiatu Otwockiego - Elżbietą Siwek i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku Małgorzatą Woźnicką złożyli dzieciom życzenia i przekazali  upominki w postaci voucherów do Parku Rozrywki Majaland. W piniku wziął również udział Wójt Gminy Sobienie-Jeziory Kamil Choim.


Poza podarunkami na dzieci czekała cała masa zabaw i atrakcji, a także dmuchane zjeżdżalnie. Na pikniku pojawili się strażacy z OSP Dąbrówka i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. Nie zabrakło również policjantów z Komendy Powiatowej Policji, którzy przyjechali na motocyklach oraz policjantów, którzy ku uciesze dzieci przyjechali ze swoimi czworonożnymi towarzyszami służby. Wychowankowie Domów dla Dzieci mieli również możliwość skorzystania z jazdy na koniu, a następnie wszyscy zebrani wsiedli na wozy i pojechali taborami na wycieczkę po okolicy. Dla głodnych, małych brzuszków przygotowane zostały słodkości i przysmaki z grilla.


Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia! Na ręce Państwa Kingi i Daniela Siereckich, właścicieli King-Bruk Sp. z o.o. składamy serdeczne podziękowanie za włożony wysiłek i wielkie serce w organizację tego święta. Wierzymy, że dobro wraca i tego życzymy również Państwu!