Oferta dla nastolatków 12 - 17 lat

Data: 15.01.2020 r., godz. 13.15    1062
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku zaprasza nastolatków na warsztat kompetencji społecznych w małych grupach przy wsparciu psychologów. Spotkania są bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona. Do 28.02.2020 trwa nabór.
Jeśli jesteś nastolatkiem, przeczytaj !
Jeżeli zauważyłeś u siebie dużą nieśmiałość w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Bardzo stresujące jest dla Ciebie odpowiadanie na przed całą klasą a wręcz niewyobrażalne jest dla Ciebie wystąpienie publiczne na przykład na forum Szkoły. Często zamykasz się w sobie lub w wirtualnym świecie i jesteś przekonany, że realny świat jest wrogiem dla Ciebie. Zapraszamy na warsztat kompetencji społecznych w małych grupach przy wsparciu psychologów. Spotkania są bezpłatne a ilość miejsc ograniczona. Do 28.02.2020 trwa nabór.

Niezwykle istotnym ogniwem całego procesu terapeutycznego są zajęcia wspierające zdobywanie umiejętności społecznych. Prowadzone są one w małych grupach ( max. 10 osób). Celem zajęć jest między innymi kształtowanie kompetencji społecznych, doskonalenie umiejętności spędzania czasu wolnego. Młodzież ma możliwość odkryć zalety współpracy, poznania możliwości radzenia sobie ze złością, lękiem czy stresem. Kryterium doboru do grup jest wiek i poziom funkcjonowania nastolatka. O doborze do danej grupy decyduje wcześniejsza konsultacja psychologiczna. Grupa jest prowadzona przez dwóch psychologów. W razie potrzeby wspierana przez psychologa w indywidualnym kontakcie.

Jeśli jesteś rodzicem, przeczytaj !

1. TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH (TUS) Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu i trwają 45 min na grupę. Jest to forma treningu grupowego, bazująca na konkretnej wiedzy, którą posiada i przekazuje osoba prowadząca. Uczestnicy otrzymują informacje i wskazówki jak należy się zachować w konkretnej sytuacji społecznej. Kolejnym istotnym elementem treningu jest założenie, że kluczową rolę w procesie nabywania umiejętności społecznych pełnią rówieśnicy i ich modelujące zachowania oraz postawy.

CELEM zajęć jest :
• Trening umiejętności społecznych
• Trening umiejętności komunikacyjnych
• Trening modyfikowania zachowań na bardziej aprobowane społecznie
• Umiejętność współpracy w grupie
• Metody radzenia sobie z emocjami
• Praca nad przestrzeganiem zasad
• Uczenie się rozpoznawania emocji i potrzeb
• Odreagowanie napięcia emocjonalnego
• Kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów


Dlaczego my?

1. Warsztat jest bezpłatny.
2. Bezpłatne indywidualne spotkania z psychologiem w trakcie trwania bądź po zakończeniu TUS.
3. W razie potrzeby dodatkowe, bezpłatne wsparcie psychologów – indywidualne spotkania z młodzieżą oraz opiekunami

TUS jest to cykl 8 spotkań, trwających 45 minut w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku ul. Komunardów 10. W okresie od marca 2020 do czerwca 2020.
Serdecznie zapraszamy do zapisywania się!
O przystąpieniu do grupy decyduje kwalifikacja z psychologiem prowadzącym zajęcia ( 50 min – bezpłatne )

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku