Zakład Diagnostyki Obrazowej w PCZ zmodernizowany

Data: 03.06.2020 r., godz. 14.40    2170
1 czerwca br. odbyła się wyjątkowa uroczystość - otwarcie Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o w restrukturyzacji w Otwocku.
Nowy oddział, został zmodernizowany i wyposażony dzięki współfinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków przeznaczonych dla regionu Mazowsza w ramach Osi Priorytetowej VI „Jakość życia” działanie 6.1 „Infrastruktura ochrony zdrowia” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 oraz dzięki wsparciu Powiatu Otwockiego. Zrealizowanie projektu sprawiło, że PCZ w Otwocku podniosło potencjał swojej infrastruktury medycznej, dzięki czemu mieszkańcy powiatu otwockiego będą mieli dostęp do diagnostyki opartej na najnowocześniejszych standardach medycznych.

Uroczystość prowadził Michał Mrówka – Członek Zarządu PCZ, który zaczął wydarzenie od przywitania przedstawicieli samorządu z terenu powiatu otwockiego Cezarego Łukaszewskiego - Starostę Otwockiego, Grzegorza Michalczyka - Członka Zarządu Powiatu Otwockiego, Jarosława Margielskiego – Prezydenta Otwocka oraz Posłów na Sejm - Bożenę Żelazowską, Dariusza Olszewskiego, proboszcza Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku – księdza Jana Śmigasiewicza, dyrektorów szpitali z terenu powiatu, przedstawicieli firmy Synektik S. A., Radnych Powiatu Otwockiego, pracowników szpitala oraz przedstawicieli lokalnych mediów.

W ramach projektu wykonane zostały prace budowlane dostosowujące przestrzeń do gabinetów specjalistycznych. Do użytku zostały oddane: pracownia rentgenowska, pracownia mammograficzna, pracownia tomografii komputerowej oraz gabinety USG.