Niebieska sobota - piknik "Autyzm - Spotkanie zrozumienia"

Data: 02.04.2024 r., godz. 08.00    288
W najbliższą sobotę - 6 kwietnia - na Skwerze im. 7. Pułku Ułanów w Otwocku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. W tzw. "małpim gaju" spotkają się rodziny, które borykają się z różnymi problemami związanymi ze spektrum autyzmu. Jeśli jeszcze nie macie planów, zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada 2 kwietnia. Został on ustanowiony po to, aby podnosić naszą świadomość o problemach, które mają osoby zmagające się ze spektrum. Wśród mieszkańców Powiatu Otwockiego wiele dzieci i dorosłych ma zdiagnozowane spektrum autyzmu. Ale nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem. Dlatego inicjatorzy niedzielnego wydarzenia chcą przypomnieć, że autyzm to nie choroba, lecz całościowe zaburzenie rozwoju. Nie da się go wyleczyć, można jednak osobie z autyzmem stworzyć satysfakcjonujące warunki do rozwoju i życia. Pamiętajmy, że osoby ze spektrum są ważną częścią naszej społeczności, niejednokrotnie mając pozytywny wpływ na jej rozwój!


Wraz z inicjatorami niedzielnego wydarzenia, zapraszamy Was na Skwer im. 7. Pułku Ułanów w Otwocku. Od 13:00 czekać będzie na Was wiele wartościowych doświadczeń! Będzie możliwość spotkania się z rodzicami dzieci posiadających spektrum autyzmu, poznania wyzwań, z którymi borykają się na co dzień. Będzie też możliwość wzięcia udziału w akcjach edukacyjnych i zabawie np. bańki mydlane i malowanie twarzy.


plakat autyzm_2024.jpg (8.03 MB)