Podsumowanie praktyk wspomaganych w Starostwie Powiatowym

Data: 12.06.2024 r., godz. 09.00    257
We wtorek, 11 czerwca, uczniowie jednej z naszych placówek Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Otwocku zakończyli praktyki wspomagane, które od marca odbywali w Biurze Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Otwocku.

Klaudia, Adam i Julian przez te kilka miesięcy co tydzień stawiali się w biurze, żeby zdobywać nowe doświadczenia. Razem ze swoją Opiekunką-trenerem pracy - Panią Urszulą Kurowską - dowiedzieli się jak funkcjonuje urząd, jakie pełni zadania oraz jak wygląda praca urzędnika. Na sam koniec swojego tegorocznego pobytu spotkali się z Tomaszem Laskusem - Starostą Otwockim by podsumować czas praktyk, podzielić się swoimi spostrzeżeniami, jak również uwagami.


Dzieciaki każdorazowo wykazywały się sumiennością i wytrwałością. Zaowocowało to tym, że przy każdej kolejnej wizycie w Biurze Kultury i Promocji byli otwarci na nowe doświadczenia.  
Dziękujemy za Wasze wizyty. Po wspólnie spędzonym czasie nie tylko Wy jesteście bogatsi o nowe doświadczenia. My również doceniamy to, ile otwartości, chęci pracy oraz zaangażowania daliście swoją postawą. Dziękujemy Pani Urszuli za opiekę nad uczniami, ich wsparcie oraz troskę o atmosferę.   


Jako jednostka samorządu terytorialnego szczególnie doceniamy takie inicjatywy. Liczymy, że w przyszłym roku szkolnym ponownie nawiążemy współpracę i uczniowie z równie wielkim zapałem będą realizować w Starostwie Powiatowym w Otwocku praktyki wspomagane w ramach przedmiotu "przysposobienie do pracy".


DSC09173.JPG (3.25 MB)


DSC09182.JPG (3.38 MB)


DSC09229.JPG (3.75 MB)