Klasyka na leżakach - koncerty promenadowe

Data: 01.07.2020 r., godz. 10.00    5001
Już od 5 lipca br., Fundacja Promocji Kultury OtwArte zaprasza na cykl koncertów pn. "Klasyka na leżakach". W każdą niedzielę lipca i sierpnia w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim będą odbywały się kameralne koncerty. Wstęp jest bezpłatny.
"Klasyka na leżakach" to czwarta edycja cyklu koncertów kameralnych z atrakcyjnym repertuarem muzyki klasycznej, musicalowej i filmowej. Dzięki wsparciu powiatu otwockiego po raz pierwszy odbędzie się aż 9 koncertów! Zapraszamy na muzyczne popołudnia we wszystkie niedziele lipca i sierpnia, tj. od 5 lipca do 30 sierpnia tradycyjnie o godz.17.00.

Podczas tegorocznej edycji wystąpi rodzinna Grott Orkiestra, której muzycy zaprezentują zarówno klasyczne jak i rozrywkowe oblicze. Po raz pierwszy w ramach cyklu zaprezentują się Młode Talenty - niezwykle uzdolnieni uczniowie ZPSM nr. 4 im.K.Szymanowskiego w Warszawie. Oprócz koncertów Grott Orkiestry i młodych adeptów sztuki wystąpią zaproszeni wybitni muzycy: ROK Duo - skrzypkowie Marcin Król i Lucjan Szaliński-Bałwas, flecistka Elżbieta Drozdowska i akordeonista Piotr Kopietz, pianista Kuba Matuszczyk oraz klarnecista Mirosław Romejko i fagocista Grzegorz Dąbrowski.

„Klasyka na leżakach” ma za zadanie popularyzację kultury wysokiej w nowej, bardziej przystępnej formie. Jest to niepowtarzalna okazja spędzenia letniego popołudnia w mniej formalnych warunkach, gdzie na przykład na leżakach czy kocach piknikowych w luźnej atmosferze można obcować z kulturą wysoką. Koncerty promenadowe mają bogatą tradycję na świecie, odbywają się na świeżym powietrzu w okresie letnim w weekendowe popołudnia, wystarczy wspomnieć słynny festiwal PROMS, który odbywa się rokrocznie w Londynie czy Koncerty Królewskie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Ze względu na szeroką ofertę kulturalną, różnorodność gatunków muzycznych i uniwersalność przekazu wydarzenie skierowane jest do wszystkich grup wiekowych. Szczególnie zachęcane są do udziału całe rodziny.

Koncerty odbywać się będą we wszystkie niedzielne popołudnia lipca i sierpnia br. o godz.17.00.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Partnerem cyklu „Klasyka na leżakach” jest Muzeum Wnętrz – oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.

Zadanie dofinansowane jest ze środków powiatu otwockiego.

Program wydarzenia:

5 lipca Klasycznie i filmowo
Grott Orkiestra pod kier. Kamy Grott-Tomaszek

12 lipca Cztery strony Europy
ROK duo Marcin Król – skrzypce, Lucjan Szaliński-Bałwas – skrzypce

19 lipca Muzyczny kalejdoskop
Elżbieta Drozdowska - flet, Piotr Kopietz - akordeon

26 lipca Romantyzm i wirtuozeria
Kama Grott-Tomaszek – obój, Jakub Grott – skrzypce, Mariusz Rutkowski – fortepian

2 sierpnia Obrazki z kwarantanny
Kuba Matuszczyk - fortepian

9 sierpnia Solo i w duecie