Wsparcie dla edukacji i działań młodzieży w naszym powiecie!

Data: 12.05.2026 r., godz. 16.00    235
We wtorek, 12 maja, Wicestarosta Otwocki Dariusz Olszewski oraz Skarbnik Powiatu Otwockiego Katarzyna Żuber odebrali dwa dofinansowania z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dzięki pozyskanemu wsparciu zainwestujemy w przyszłość młodzieży i dalszy rozwój naszego powiatu.

Dofinansowania z Samorządu Województwa Mazowieckiego wesprą edukację oraz działalność młodzieży w naszym powiecie.

Pierwsza podpisana umowa, o wartości aż 3 295 000,00 złotych została podpisana w ramach programu „Mazowiecka Szkoła Przyszłości – Zawodowe Mazowsze Przyszłości”. Środki zostaną przeznaczone na rozwój i wsparcie szkolnictwa zawodowego, w tym m.in.:
- staże dla nauczycieli,
- doposażenie szkół,
- rozwój nowoczesnej edukacji zawodowej.
Wsparcie trafi do:
- Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku,
- Technikum nr 1 w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Stanisława Staszica.

Z kolei druga umowa, na kwotę prawie 25 000,00 złotych, wesprze działalność Powiatowej Młodzieżowej Rady Powiatu Otwockiego  

Umowy z przedstawicielami Samorządu Województwa Mazowieckiego podpisali: Wicestarosta Otwocki Dariusz Olszewski oraz Skarbnik Powiatu Katarzyna Żuber. To kolejne środki, które realnie inwestują w przyszłość młodzieży i rozwój naszego powiatu!

Zdjęcia: Samorząd Województwa Mazowieckiego 

696297361_1641102507567149_4552416996222281332_n.jpg (753 KB)

689484585_1641109800899753_694252669449185807_n.jpg (494 KB)