"Paczka nie tylko dla babci i dziadka"

Data: 12.01.2021 r., godz. 20.30    611
Zaledwie kilka tygodni temu obdarowywaliśmy najbliższych prezentami świątecznymi, a już niebawem pojawi się okazja do kolejnych tego typu gestów. Z okazji Dnia Babci i Dziadka, Powiat Otwocki zainicjował wyjątkową akcję skierowaną nie tylko do seniorów.
Mikołajkowa akcja okazała się sukcesem
W grudniu z inicjatywy Kingi Błaszczyk, Członka Zarządu Powiatu Otwockiego, świąteczne paczki z wymarzonymi prezentami otrzymało ponad 100 podopiecznych Domów dla Dzieci, Rodzinnego Domu Dziecka i dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, włączyło się w nią kilka ekip św. Mikołaja, które osobiście odwiedzały dzieci i wręczały prezenty, zakupione przez powiatowych i gminnych urzędników, samorządowców i ich przyjaciół. W rolę św. Mikołaja wcielali się powiatowi włodarze i radni, którzy bezinteresownie przemierzali dziesiątki kilometrów po najdalszych miejscowościach naszego powiatu. A wszystko po to, żeby wywołać uśmiech na twarzach dzieci, przed którymi życie od najmłodszych lat postawiło duże wyzwania.

Teraz przyszedł czas na ...
dostrzeżenie i obdarowywanie reprezentantów starszego pokolenia. Tym bardziej, że wiele danych mówi o tym, że jako społeczeństwo się starzejemy. Prawie 25% mieszkańców naszego kraju to osoby powyżej 60 roku życia. Poprzez swoją akcję Powiat chce pokazać, jak ważny jest ich wkład w życie naszych społeczności. Wielu z nich inspiruje, inni mieli wpływ na wychowanie i kształtowanie młodych ludzi, a są i tacy, których życie jest po prostu świadectwem i przykładem, za którym warto podążać.

Jak mówi Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak: Jednym z ważnych celów naszej akcji jest zwrócenie uwagi na osoby starsze i mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, a także Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy naszym powiatowym szpitalu. Dla nich cenny jest nawet drobny gest, poprzez który wyrazimy naszą troskę o nich. Tym bardziej w dobie pandemii, poprzez którą mają ograniczone kontakty zewnętrzne. Jestem przekonany, że i tym razem mieszkańcy naszego Powiatu okażą wielkie serca.

Wymarzony prezent
W ramach projektu „Paczka nie tylko dla babci i dziadka” prezenty otrzymają seniorzy i pozostali mieszkańcy powiatowym DPSów i pacjentów ZOLu. Niektórzy z nich z różnych przyczyn nigdy nie doświadczyli i nie doświadczą tego, jak to jest być dziadkiem i babcią, ale dla naszych lokalnych wspólnot są równie ważni. Inicjatorzy projektu chcą o tym przypomnieć poprzez sprawienie im drobnej przyjemności w postaci zakupu wymarzonego prezentu. Dyrektorzy placówek poprosili ich o wskazanie swoich potrzeb, teraz przyjdzie czas na spełnianie marzeń. A w to zaangażują się m.in. radni powiatowi i gminni oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Otwocku, pracownicy jednostek organizacyjnych i urzędów gmin, a także – jak mają nadzieję organizatorzy akcji – mieszkańcy Powiatu.

Jak mogę się włączyć w projekt?
Każdy, kto chciałby włączyć się w projekt i zakupić prezent na potrzeby akcji ”Paczka nie tylko dla babci i dziadka”, może to zrobić za pośrednictwem Biura Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Otwocku. Kontakt do Biura: 22 788 15 34 wew. 386.