Powiat uruchomił nowe linie autobusowe

Data: 20.01.2021 r., godz. 14.30    7509
21 stycznia zostały uruchomione, nowe lokalne linie autobusowe, dzięki którym mieszkańcy Osiecka, Sobień-Jezior czy Kołbieli będą mogli dojechać do Otwocka.
Zapewnienie publicznego transportu zbiorowego to jedno z zadań powiatu. Dzięki rozwojowi infrastruktury komunikacyjnej podnosi się jakość życia mieszkańców, otwiera dostęp do nowych miejsc pracy, zwiększa dostęp do ośrodków kultury czy miejsc rekreacji.

Powiat Otwocki we współpracy z gminami od lat podejmuje działania mające na celu usprawnienie komunikacji gmin powiatu otwockiego z jego stolicą - Otwockiem. Przedstawiciele gmin niejednokrotnie uczestniczyli w spotkaniach z włodarzami Powiatu i deklarowały współudział w powyższej sprawie.

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców zgłoszone przez włodarzy okolicznych gmin, pod koniec minionego roku władze powiatu ubiegały się o objęcie dopłatą w 2021 roku dwóch lokalnych linii autobusowych: Kołbiel – Celestynów – Otwock oraz Osieck – Sobienie-Jeziory – Karczew – Otwock. Złożono w tym celu wniosek do wojewody, który został rozpatrzony pozytywnie. Deklarację dofinansowania złożyły również gminy, których mieszkańcy skorzystają na połączeniach.

W dniu 19 stycznia 2021 r. Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada podpisali umowę z przewoźnikiem – Usługi Transportowe Janusz Wołoszka. Nowy operator będzie świadczył usługę transportu na ww. liniach autobusowych od 21 stycznia 2021 roku.

Nazwa linii autobusowej:
Osieck - Sobienie-Jeziory – Otwock
Przystanki: Osieck, Sobienki, Sobienie Szlacheckie, Sobienie Jeziory, Radwanków Królewski, Warszawice, Dziecinów, Piotrowice, Sobiekursk, Ostrówiec, Wygoda, Karczew, Otwock

Kołbiel - Ostrowik – Otwock
Przystanki: Kołbiel, Nowa Wieś, Bocian, Ostrowik, Ostrów, Wola Ducka, Wólka Mlądzka, Otwock

Rozkład jazdy do pobrania