Powiatowe szkoły w Rankingu Perspektyw

Data: 04.02.2021 r., godz. 12.00    3738
Już niebawem, przyszli licealiści staną przed wyborem nowej szkoły. Z pewnością ułatwi im go ranking najlepszych liceów i techników w kraju, który kilka dni temu opublikował miesięcznik “Perspektywy”.
Głównymi adresatami rankingu są oczywiście uczniowie i ich rodzice, którzy niedługo muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru szkoły średniej. Przy tym wyborze mogą wziąć pod uwagę renomę szkoły, a więc również to, na którym miejscu plasuje się ona w Rankingu Perspektyw. Jest to klasyfikacja, która od wielu lat wskazuje najlepsze w kraju i poszczególnych województwach szkoły ponadpodstawowe.

Kryteria dla liceów to: wyniki matury z przedmiotów podstawowych (30 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.) oraz osiągnięcia w olimpiadach (25 proc.). W przypadku techników pod uwagę bierze się: olimpiady (20 proc.), maturę z przedmiotów podstawowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) i wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.)

„Słowak” ze złotą tarczą

W rankingu dotyczącym województwa mazowieckiego, Liceum Ogólnokształcące nr III im. Juliusza Słowackiego znalazło się na 48 miejscu, a w ogólnopolskim zajmuje 179 pozycję i tym samym otrzymało złotą tarczę. W grupie najlepszych liceów w kraju na pozycji 665 uplasowało się również Liceum Ogólnokształcące nr I im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (135 pozycja w ranking woj. mazowieckiego).

Z otwockich techników najlepszy „Ekonomik”
Według tegorocznego rankingu Perspektyw, Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych zajęło 473 miejsce (58 w województwie mazowieckim). Technikum nr 2 w Otwocku, czyli popularny „Nukleonik”, znalazł się na 62 miejscu w województwie, ale w rankingu ogólnopolskim jest obecnie poza pierwszą pięćsetką.

Wszystkie rankingi są dostępne na stronach internetowych www.licea.perspektywy.pl oraz www.technika.perspektywy.pl