I Powiatowa Zbiórka Krwi

Data: 18.03.2021 r., godz. 14.40    1539
Mimo wielu wyzwań, obostrzeń i trudnej pandemicznej sytuacji, 17 marca br. odbyła się I Powiatowa Zbiórka Krwi. Mieszkańcy powiatu udowodnili, że zawsze można na nich liczyć!
Z inicjatywy Członka Zarządu Powiatu Otwockiego Kingi Błaszczyk i w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, po raz pierwszy w powiecie otwockim odbyła się Powiatowa Zbiórka Krwi. Wydarzenie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. K.I. Gałczyńskiego w Otwocku, dzięki gościnności dyrektor szkoły Pani Joanny Michalczyk.

W akcji udział wzięło prawie 70 krwiodawców, reprezentujących różne grupy społeczne, wiek czy stan. Przez kilka godzin pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przyjmowali jeden z najcenniejszych darów, jakim możemy się podzielić.

Cieszymy się, że Powiatowa Zbiórka Krwi okazała się sukcesem. Serdecznie dziękujemy Krwiodawcom, którzy w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji dzielą się z potrzebującymi darem serca – własną krwią.