Zbliża się czas wyboru szkoły „średniej” dla ósmoklasistów

Data: 24.03.2021 r., godz. 13.00    1793
Przyszli absolwenci szkół podstawowych zapewne zastanawiają się już nad wyborem dalszej drogi edukacji. Tegoroczne Dni Otwarte szkół ponadpodstawowych nie odbędą się. Podjęcie decyzji o wyborze placówki ułatwi im Powiatowy Informator Edukacyjny.
W tym roku, ze względu na trwający okres pandemii, w szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Otwocki nie będzie drzwi otwartych w tradycyjnej, stacjonarnej formie, które planowo miały się odbyć w dniu 17 kwietnia. Zarówno uczniowie, jak i rodzice mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół w specjalnie przygotowanym informatorze edukacyjnym.

Powiat Otwocki we współpracy z Oświatą Powiatową, dla absolwentów szkół podstawowych przygotował Powiatowy Informator Edukacyjny. Na ponad 30-stu stronach informatora znajduje się prezentacja 5 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu otwockiego: Zespołu Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Liceum Ogólnokształcącego nr I im. K. I. Gałczyńskiego, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica, Liceum Ogólnokształcącego nr III im. J. Słowackiego oraz Zespołu Szkół im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Karczewie. Zarówno klasy ogólnokształcące, technika, jak i klasy branżowe zachęcają swoją bogatą ofertą, m.in. wysokim poziomem nauczania oraz dodatkowymi programami, dzięki którym można wykorzystać w praktyce zaszczepioną wiedzę.

Uczniowie po odbiór Informatora mogą zgłaszać się do swoich szkół. Informator można też pobrać z naszej strony internetowej w pliku .PDF.

Uwaga! Aktualne informacje dot. rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, Dyrektorzy szkół będą publikować na stronach swoich placówek.