Akcja honorowego krwiodawstwa w Gliniance

Data: 15.04.2021 r., godz. 10.00    1727
11 kwietnia br. odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Krwawe niedziele” przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliniance. W akcji udział wzięło udział 35 krwiodawców, reprezentujących różne grupy społeczne.
Wydarzenia tego typu są organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gliniance cyklicznie od wielu lat. Celem jest nie tylko zebranie krwi, ale również propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, a także zdrowego stylu życia wśród mieszkańców powiatu otwockiego.

Podczas niedzielnej akcji zarejestrowanych zostało 35 dawców, z czego krew oddało 27 osób. Dzięki temu zebrano 12 150 ml cennego daru. Każdy, kto oddał krew otrzymał drobny upominek.

Akcja krwiodawstwa odbyła się pod Honorowym Patronatem Starosty Otwockiego oraz przy wsparciu finansowym z budżetu Powiatu Otwockiego.

Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejną akcję, która jest zaplanowana na dzień 4 lipca 2021 roku. Wydarzenie odbędzie się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliniance.