230 lat Konstytucji 3 Maja

Data: 04.05.2021 r., godz. 14.30    1680
W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Otwocku odbyła się uroczystość patriotyczna. W obchodach uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz powiatu otwockiego i miasta Otwocka.
Otwockie uroczystości zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Wincentego á Paulo, a następnie odbyła się uroczystość patriotyczna przy obelisku Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, uroczystości tego dnia, podobnie jak w roku ubiegłym, miały ograniczony przebieg - odbyły się bez udziału delegacji oraz oficjalnych przemówień.

Symboliczne biało-czerwone wieńce pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Kościuszki w Otwocku złożyli przedstawiciele władz powiatu otwockiego i miasta Otwocka. Kwiaty złożyli również przedstawiciele kombatantów i Bractwa Strzelców Kurkowych „Lechity”. Na zakończenie wszyscy obecni odśpiewali hymn narodowy.

Podczas uroczystości Powiat Otwocki reprezentowali: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach, a Miasto Otwock: prezydent Jarosław Margielski oraz Przewodnicząca Rady Miasta Monika Kwiek i Wiceprzewodniczący Rady Miasta Arkadiusz Krzyżanowski.