Pomysł na weekend

Data: 10.06.2021 r., godz. 15.00    1863
Czy macie już plany na weekend? Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach współorganizowanych przez Powiat Otwocki. W sobotę, w Józefowie odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz „Fajfy w remizie”.
Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wyprzedaż garażowa, grill, licytacje, dmuchańce, występy artystyczne, kiermasz książek i malowanie buziek - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na najmłodszych w najbliższą sobotę 12 czerwca na skwerze przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Józefowie.

Cały dochód z Pikniku Rodzinnego zostanie przeznaczony na leczenie Klaudii, mieszkanki Józefowa, która w grudniu ubiegłego roku uległa poważnemu wypadki komunikacyjnemu.

„Fajfy w remizie”

W sobotę, 12 czerwca w budynku OSP Józefów (przy ul. Polnej 1) jak za dawnych lat będzie można pobawić się i potańczyć przy muzyce na żywo. Będzie tam również wiele atrakcji dla najmłodszych, ponieważ „Fajfy w Remizie” są połączone z Dniem Otwartej Strażnicy OSP w Józefowie. Podczas wydarzenia ochotnicy chcą zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i różne za-grożenia, które pojawiają się w codziennym życiu zarówno w domu, jak i w najbliższym otoczeniu.

Od godz. 12:00 na najmłodszych uczestników będzie czekać wiele atrakcji, m.in. spektakularny pokaz gaszenia płonącego tłuszczu, a także pokaz sprzętu ratowniczego. Tego dnia będzie można uczestniczyć w warsztatach dotyczących zabezpieczenia przeciwpożarowego w gospodarstwach domowych, a kierowcy mogą otrzymać tzw. kartę ratowniczą (zaznacza się na niej najważniejsze z punktu widzenia ratowników elementy samochodu, m.in. miejsca wzmocnień karoserii zamontowania poduszek powietrznych, napinaczy pasów czy akumulatorów).

O godz. 17:30 na żywo wystąpi Otwocka Orkiestra Dęta, następnie o godz. 19:00 zespół muzyczny DESorientacja. Wieczorem, o godz. 20.30 będzie można pobawić się przy energetycznej muzyce zespołu Shut The Monkey.

Wydarzenia są współfinansowane ze środków budżetowych powiatu otwockiego.