Sportowy Piknik Rodzinny za nami!

Data: 21.06.2021 r., godz. 14.00    1926
W minioną sobotę, 19 czerwca na terenie Ogniska Wychowawczego ”Świder” odbył się Sportowy Piknik Rodzinny z okazji Dnia Ojca. Mieszkańcy powiatu otwockiego mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Organizatorów.
Choć Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca, w powiecie otwockim święto tatusiów celebrowaliśmy nieco wcześniej. W sobotę, 19 czerwca na terenie Ogniska Wychowawczego ”Świder” odbył się Sportowy Piknik Rodzinny z okazji Dnia Ojca.
Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z wielu atrakcji takich jak: konkursy sprawnościowe z nagrodami, warsztaty plastyczne, strzelanie z łuku, dmuchańce. Można było również zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego lub przez chwilę poczuć się prawdziwym strażakiem siadając za kierownicą wozu lub przymierzając strażacki hełm.

Najmłodsi chętnie brali udział w zabawach przygotowanych przez animatorów - były to m.in. konkurencje sportowe, puszczanie wielkich baniek mydlanych, malowanie twarzy, plecenie kolorowych war-koczyków oraz kręcenie balonów. Jedną z konkurencji sportowych, która przysporzyła wielu emocji, zarówno dzieciom i rodzicom było przeciąganie liny.

Ponadto w czasie pikniku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie przeprowadzili warsztat #naSTRAŻyciepła.

Organizatorem wydarzenia był Powiat Otwocki we współpracy z Miastem Otwock, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszeniem Nasz Wspólny Dom.