Szkolenie dla nauczycieli

Data: 25.06.2021 r., godz. 12.00    1474
W przeddzień rozpoczynających się wakacji dla dzieci i młodzieży, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Otwocku oraz Komenda Powiatowa Policji w Otwocku wspólnie zorganizowali szkolenie „Nowe substancje psychoaktywne, czyli mózg pod wpływem”.
Szkolenie „Nowe substancje psychoaktywne, czyli mózg pod wpływem” odbyło się w dniu 24 czerwca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. Głównym celem instruktażu było zaznajomienie kadry pedagogicznej z zagrożeniami, jakie niesie za sobą spożywanie substancji psychoaktywnych.

O tym, jak ważna jest edukacja nauczycieli oraz dyrektorów szkół w zakresie ochrony dzieci i młodzieży przed „dopalaczami” mówił Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki podczas otwarcia szkolenia. Radosław Gruss – kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie w swoim wykładzie przedstawił najbardziej powszechne „nowe narkotyki”, ich szkodliwe działanie na organizm oraz skutki, jakie niosą. Młodszy Inspektor Przemysław Dębiński – Komendant Powiatowy Policji wraz z pracownikami omówił konsekwencje prawne zażywania substancji psychoaktywnych oraz największe akcje policji w powiecie otwockim w zakresie zwalczania narkotyków.

Dostęp do substancji psychoaktywnych jest coraz bardziej powszechny, głównie za pośrednictwem internetu. Edukujmy nasze dzieci przed negatywnymi i często tragicznymi skutkami ich zażywania.