Promocja Powiatu Otwockiego we Francji

Data: 16.07.2021 r., godz. 10.15    1347
Pod koniec czerwca br. Stowarzyszenie Współpracy i Promocji Międzynarodowej promowało Powiat Otwocki podczas 74. francuskich targów „Foire aux Vins" we francuskim mieście Saint-Amand-Montrond.
Stowarzyszenie Współpracy i Promocji Międzynarodowej z Otwocka w dniach 26-28 czerwca 2021 r. zorganizowało stoisko promocyjne w ramach 74. francuskich targów „Foire aux Vins" w bliźniaczym mieście Otwocka francuskim Saint-Amand-Montrond. Była to okazja nie tylko do promocji stolicy powiatu, ale jego wszystkich gmin i wyjątkowych walorów. Podczas wydarzenia został zaprezentowany potencjał gospodarczy i turystyczny naszego regionu. Francuscy przedsiębiorcy mogli poznać dorobek naszych firm, zapoznać się z ofertą kulturalną, ale także tradycją i historią regionu.

Data targów zbiegła się z inną ważną datą. W dniu 13 lipca 2021 minęło 31 lat od podpisania kart miast bliźniaczych pomiędzy Saint-Amand-Montrond i Miastem Otwock. Akt partnerstwa rozpoczął wszechstronną współpracę i integrację pomiędzy Otwockiem i Francją. Ważną rolą w tej współpracy pełni również powiat. Dlatego spotkanie było okazją do podzielenia się doświadczeniami, wymianą dobrych praktyk i zastanowienia się nad nowymi perspektywami współpracy.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Powiat Otwocki, Miast Otwock, a także lokalnych przedsiębiorców.