Patriotyczna uroczystość „Noc Wolności w Otwocku”

Data: 16.08.2021 r., godz. 10.40    1676
W niedzielę, 15 sierpnia br. w Otwocku pod nazwą „Noc Wolności” odbyły się obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz powiatu otwockiego.
W patriotycznej uroczystości udział wzięli przedstawiciele Powiatu Otwockiego: Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki, Grażyna Kilbach Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego, Jolanta Koczorowska Radna Rady Powiatu, przedstawiciele władz Miasta Otwocka oraz delegacje instytucji i organizacji kombatanckich, służb mundurowych i placówek oświatowych, a także uczniowie szkół z terenu powiatu otwockiego.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku, której przewodniczył ks. Cezary Krawczyński. We mszy św. udział wzięły poczty sztandarowe m.in. Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Warszawa-Powiat Czwarty Rejon „Fromczyn”, szkół i organizacji działających na terenie powiatu otwockiego. Następnie odbył się przemarsz do parku miejskiego, gdzie pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego odbyły się główne uroczystości patriotyczne.

W hołdzie bohaterom poległym podczas walk o wolność Ojczyzny zostały złożone pod pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów. W imieniu władz powiatu wieniec złożyli Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki oraz Grażyna Kilbach Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego