Sukces finału VI edycji akcji „Nie bądź sknera, kup pampera”

Data: 08.01.2020 r., godz. 12.30    1783
Sukces finału VI edycji akcji „Nie bądź sknera, kup pampera” Celem akcji „Nie bądź sknera, kup pampera” jest zbiórka środków higienicznych, żywności, środków czystości dla najmniejszych dzieci, przebywających w ośrodkach adopcyjnych i placówkach wychowawczych.
Akcja zapoczątkowana przez dwie mamy: obecną Radną Powiatu - Kingę Błaszczyk i Paulinę Stepków można śmiało powiedzieć, że stała się akcją ogólnopolską. Tegoroczne dary docierały m.in. z Krakowa, Poznania , Gdańska, Bytomia, Bydgoszczy , Konina, Olsztyna, Olecka, Szczecina, Ustronia, Grodziska Wlkp. Ilość zebranych darów przerosła najśmielsze oczekiwania Organizatorów. Magazyn, którym został budynek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku dosłownie „pękał w szwach”, a liczenie darów z pomocą 30 wolontariuszy trwało dwa dni.

Ustanowiono nowy rekord zebranych „cegiełek” 28 592 sztuk to m.in: pieluchy-paczki 4856 sztuk, słoiczki 6066 sztuk, kaszki 2998 sztuk, mokre chusteczki 7787 sztuk, mleko modyfikowane 810 sztuk, kosmetyki 3415 sztuk i wiele innych produktów dla dzieci.

W tegorocznej akcji wzięło udział blisko 90 przedszkoli, 60 szkół, 50 firm i placówek. Kosze z przeznaczeniem na akcję „Nie bądź sknera, kup pampera” znajdowały się niemal wszędzie: w fitness klubach, sklepach, kawiarniach, restauracjach, urzędach, OSP, ośrodkach kultury, biurach podróży, bibliotekach, ośrodkach sportowo-rekreacyjnych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych.

Dzięki wspaniałym sercom darczyńców już 28 grudnia dary wyruszyły do placówek, dla których zorganizowano tą akcję tj: do Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku, Ośrodka Preadopcyjnego „Tuli Luli” z Łodzi, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach, a także do podopiecznych Fundacji Odzyskać Radość, Fundacji Gajusz oraz Misji Pomocy i Nowego Pokolenia Warszawa.