Wiązowna Trail & Fun za nami! Powiat wspierał wydarzenie.

Data: 06.09.2021 r., godz. 00.00    1383
Ponad 200 zawodników na starcie zawodów biegowych w Wiązownie, wymagająca rywalizacja i dobra zabawa. Tak było 28 sierpnia podczas wydarzenia, które wspierał powiat otwocki.
Pierwsza edycja zawodów biegowych WTF – Wiązowna Trail & Fun za nami. Intrygująca nazwa i formuła biegu przyciągnęła wielu biegaczy oraz okolicznych mieszkańców. Wśród uczestników przeważali zawodnicy Klubu Sportowego Team Zabiegane Dni, ale na starcie tego wymagającego biegu można było także spotkać wielu reprezentantów innych klubów, np. Vege Runners, Warsaw run club czy Akademia Sportu Otwock .

Do wyboru były dwa dystanse: około 12 km (ze względu na warunki pogodowe trasa uległa zmianie i wydłużeniu) oraz 5 km.Szans rywalkom nie pozostawiły: Ewa Pazuła (12 km) z czasem 0:59:13 oraz Dominika Kalinowska (5 km) z czasem 0:21:29. Na kolejnych dwóch miejscach, odpowiednio: Jolanta Cyborska, Marlena Kostecka oraz Katarzyna Siestrzykowska, Wiola Krupińska.

Wśród Panów rywalizacja była równie zacięta. Na trasie 12 km starli się: Krzysztof Lisiak (0:48:53), Krzysztof Rupiński (0:49:00) oraz Julian Majchrzak (0:49:20). Natomiast na dystansie 5 km: Remigiusz Jaworowski (0:20:07), Hubert Kołaczek (0:20:21) oraz Tomasz Wilk (0:20:25).Wśród zawodników nie zabrakło także debiutantów, dla których zawody trailowe były pierwszą próbą ognia w zawodach biegowych.

Wszyscy Uczestnicy ukończyli bieg i zgodnie zadeklarowali, że czekają na kolejną edycję. Drugą część imprezy opanowały dzieci. Każde z nich miało do pokonania 300 m w trzech grupach wiekowych: 4-7 lat, 8-12 lat oraz 13+.

Wydarzenie było dofinansowane ze środków budżetowych powiatu otwockiego. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.