Gra Terenowa "Poznaj Świder"

Data: 23.09.2021 r., godz. 08.55    1379
Doskonały sposób na poznanie zakątków rzeki Świder połączona z zabawą i rywalizacją? Już w najbliższą niedzielę, 26 września zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w Grze Terenowej „Poznaj Świder 2021”.
W związku z VII Ogólnopolskim Tygodniem Turystycznych Imprez na Orientację, Powiat Otwocki we współpracy z Oddziałem PTTK im. M. Andriollego w Otwocku oraz Klubem InO STOWARZYSZE Koło nr 44 przy Oddziale Międzyuczelnianym PTTK w Warszawie, 26 września zaprasza na Dzień Gier Terenowych pn. „Poznaj Świder 2021”. Głównym celem wydarzenia jest promocja walorów turystycznych, rekreacyjnych i wypoczynkowych dzielnicy Świder, a także praktyczne sprawdzenie umiejętności orientacji w terenie oraz posługiwania się mapą i kompasem w ramach podnoszenia ogólnej sprawności fizycznej i wydolności uczestników, szczególnie w czasie (po)epidemicznym.

Dla uczestników, którzy podejmą się rywalizacji czeka naprawdę niełatwe zadanie. Kluczem do sukcesu będzie spryt i zaradność, by nie dać się przechytrzyć ani przeciwnikom ani zadaniom.

Trasy/kategorie
  • TZ (trasa dla zaawansowanych): 2 etapy, zespoły 1-2 osobowe; 1 etap około 3-4 km;
  • TU (trasa dla średnio zaawansowanych): 2 etapy, zespoły 1-5 osobowe; 1 etap około 3-4 km; TP (trasa dla początkujących): 2 etapy, zespoły rodzinne; 1 etap około 3-4 km;
  • MnO (jeden dłuższy etap na orientację): 1 etap, 3h, na zasadach rogainingu;
  • TRInO (etap krajoznawczy – gra miejska): 1 etap około 5-6 km. 
Gry terenowe odbędą się na plaży miejskiej w Otwocku. Wszystkich chętnych zapraszamy na trasy od godziny 9.00 do 13.00. Osoby, które planują wybrać najdłuższą trasę, zapraszamy przed 12! 

Uwaga! Uczestnicy mogą wystartować w dowolnej liczbie etapów i wybranej trasie/kategorii. Udział w każdym etapie jest bezpłatny.

Zgłoszenia
Zgłoszenia zawierające odpowiednie dane będą przyjmowane za pomocą formularza elektronicznego dostępnego tutaj.

Partnerem wydarzenia jest Otwocki Kalendarz Kulturalny.