Poznawali Świder w dniu gier terenowych!

Data: 27.09.2021 r., godz. 00.00    918
W niedzielę, 26 września, powiat otwocki zorganizował dzień gier terenowych pod hasłem "Poznaj Świder". Uczestnicy projektu odkrywali bogactwo turystyczne jednej z dzielnic Otwocka, zauraczając się krajobrazami i architekturą.
Ponad 40 uczestników, 8 etapów i tras, piękna pogoda i odkrywanie bogactwa Świdra – tak wyglądał wczorajszy dzień gier terenowych, który zorganizował powiat otwocki.

Uczestnicy mogli wybrać różne rodzaje tras, w zależności od zaawansowania. Początkujący wybierali się w krótkie, 3-4 km spacery, a spragnieni mocniejszych wrażeń przebiegali nawet kilkanaście kilometrów.

Na trasach pełnych zagadek i ciekawych historii całe rodziny poznawały architekturę Świdra, uczestnicy cieszyli się urokami okolicznych lasów, a także odkrywali piękno jednej z rzek naszego powiatu.

Z rozmów z uczestnikami wiemy, że gra terenowa „Poznaj Świder” spełniła swoje zadanie. Mieszkańcy Otwocka i okolic poznali wcześniej nieodkryte miejsca, a goście z Warszawy i odległych miejscowości zauroczyli się regionem, w którym mieszkamy. Takich miejsc mamy więcej, dlatego już przygotowujemy kolejne tego typu projekty, o których będziemy informować.