Wyróżnienia dla najlepszych uczniów

Data: 04.10.2021 r., godz. 16.00    1568
Zarząd i Rada Powiatu Otwockiego przyznali nagrody najlepszym maturzystom i olimpijczykom powiatu otwockiego. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się w dniu 30 września br.
Absolwenci szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Otwocki podczas XXXIX Sesji Rady Powiatu Otwockiego, otrzymali wyróżnienia za najlepsze wyniki maturalne w roku szkolnym 2020/2021. Otrzymana nagroda to uhonorowanie pracy, systematyczności i trudu włożonego w zdobywanie wiedzy, które mają swoje odbicie w doskonale zdanym egzaminie dojrzałości. Nagrodzeni maturzyści otrzymali nagrody finansowe w wysokości 1800 zł, zaś laureaci olimpiad 2000 zł.

Tegorocznym Maturzystom oraz laureatom Olimpiad bardzo dobrych wyników gratulowali: Starosta Krzysztof Szczegielniak, Wicestarosta Paweł Zawada, Członek Zarządu Powiatu Kinga Błaszczyk oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach.

Przedstawiciele władz powiatu, osobne gratulacje złożyli także rodzicom najzdolniejszym uczniów oraz dyrekcji i nauczycielom.

Lista nagrodzonych uczniów:
Liceum Ogólnokształcące Nr I im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku
  • Daniel Pyza
  • Oliwia Swat
  • Sebastian Wąsik

Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku
  • Aleksandra Chudek
  • Jakub Kaniewski
  • Weronika Grzegrzółka

Zespół Szkół Nr 2 w Otwocku
  • Jan Rybak
  • Gabriel Cichecki