Październik jak malowany

Data: 07.10.2021 r., godz. 09.20    744
Wakacje i letnie słońce pozostają już tęsknym wspomnieniem… Jesień stała się faktem. Chcąc wykorzystać piękną jesienną aurę w sobotę 2 października Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, zaprosił do Ośrodka edukacyjnego „Baza Torfy” mieszkańców powiatu na plener plastyczny pn. „Malowany październik”.
Dzieci i dorośli mogli spróbować swoich sił w różnych technikach plastycznych: malowanie na płótnie, podobraziach, na koszulkach, na torebkach płóciennych przy użyciu farb plakatowych, akrylowych i flamastrów. Dla najmłodszych miłośników malarstwa przewidziano kolorowanki o tematyce przyrodniczej. Na pracach pojawiały się krajobrazy, drzewa, grzyby, zwierzęta, ptaki i wszystko co kojarzy się nam z jesienią.

Działania związane z ochroną przyrody, walorów krajobrazowych, wartości historycznych i kulturowych oraz działalnością edukacyjną prowadzoną na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego wchodzącego w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych zostały wsparte finansowo przez Powiat Otwocki.