Międzynarodowy Dzień Prostego Języka

Data: 13.10.2021 r., godz. 11.00    1604
Prosty język staje się powoli standardem w komunikacji. Warto o nim przypomnieć szczególnie dziś w Międzynarodowym Dniu Prostego Języka.
13 października obchodzimy Międzynarodowego Dnia Prostego Języka. To idea zalecana wszystkim autorom i instytucjom piszącym teksty adresowane do masowego odbiorcy. Prosta polszczyzna to język do szybkiej lektury, ale przede wszystkim – język klarownych myśli, szczerych intencji i prostej formy. Urząd Starostwa Powiatowego w Otwocku, widząc potrzebę dostosowania komunikatów do odbiorców, w tym roku włączył się w ten projekt i będzie go realizował również w roku 2022r.

Tymczasem zachęcamy do przeczytania listu Pana Ministra Waldemara Budy, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Treść listu znajduje się tutaj.

Zachęcamy do upowszechniania idei prostego języka w swoich urzędach i obejrzenia krótkiego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=aVjTsn1hdRY

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.gov.pl/web/fundusze-regiony/kierunek-odbiorca