Jubileusz 20-lecia Szkoły Podstawowej w Józefowie

Data: 02.11.2021 r., godz. 09.15    655
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie pod koniec października obchodziła swój jubileusz. Była to szczególna okazja do wspólnego świętowania, wspomnień, ale także podsumowania minionych 20 lat.
Święto szkoły było także okazją do refleksji nad tragicznymi wydarzeniami wojennymi, przypomnienia naszego dziedzictwa, a także spotkania z bohaterami, którzy walczyli o naszą wolność. 

Na zaproszenie dyrektor placówki Lidii Krupy, w uroczystościach jubileuszowych udział wzięli przedstawiciele władz powiatu otwockiego i Miasta Józefowa, absolwenci i przyjaciele szkoły. Honorowym gościem uroczystości był Jan Sałkowski, ps. "Maćkowski", "Kuba", walczący w AK w zgrupowaniu Radosław na Starym Mieście w kompanii ochrony Sztabu Obszaru Warszawskiego AK "Koszta". Powstaniec odpowiadając na pytania uczniów, wspominał o trudnych momentach, brutalnych i krwawych obrazach walk oraz szczęściu, które go ocaliło.

Zgromadzeni na uroczystości obejrzeli przygotowaną przez uczniów inscenizację obrazującą najważniejsze momenty Powstania. Każdy gość miał tez okazję wpisu do księgi pamięci szkoły.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak.