Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w „Słowaku”

Data: 16.11.2021 r., godz. 09.30    1221
Powiat Otwocki jeszcze w tym roku, w jednej z placówek oświatowych będzie realizował Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu, Liceum im. Juliusza Słowackiego będzie miało możliwość między innymi urozmaicenia księgozbioru biblioteki szkolnej.
Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Powiat Otwocki w tegorocznej edycji rządowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 12 000,00 zł. Program będzie realizowany w Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku.

Dzięki otrzymanym środkom do szkolnej biblioteki trafią książki będące nowościami wydawniczymi i niebędące podręcznikami, ale także nowe elementy jej wyposażenia. Dyrekcja placówki będzie także podejmować działania promujące czytelnictwo wśród młodzieży szkolnej.

Całkowity koszt realizacji zadania opiewa na kwotę:15 000 zł
Wnioskowana kwota wsparcia finansowego wynosi: 12 000 zł