Każdy może zostać Świętym Mikołajem

Data: 23.11.2021 r., godz. 08.30    254
Już po raz drugi, Powiat Otwocki zaprasza do udziału w akcji mikołajkowej. Zróbmy choć drobny gest w kierunku dzieci z rodzin zastępczych oraz dzieci przebywających w placówkach podlegających Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku i sprawmy radość najmłodszym!
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, a więc już planujemy zakup prezentów czy spotkania z rodziną. Niestety, życie pisze nam różne scenariusze... Nie każdy może spędzić święta w ciepłym domu rodzinnym, otoczyć się tymi, których kocha, czy otrzymać choć drobny upominek od Mikołaja.

Drobny gest w kierunku potrzebujących albo tych, którzy są spragnieni miłości i uwagi
Podobnie jak w ubiegłym roku, również i w tegoroczne Święta, powiat otwocki przygotowuje mikołajkową akcję dla dzieci z rodzin zastępczych oraz dzieci przebywających w placówkach podlegających Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie. Najmłodsi zostali poproszeni o wybranie wymarzonego prezentu, a Mikołajowie sprawią, że w nadchodzące Święta na ich twarzach zagości uśmiech.

Cieszę się, że kontynuujemy nasz mikołajkowy projekt. Od wielu tygodni otrzymuję pytania od tych, którzy chcą zrobić prezent podopiecznym naszych placówek. To osoby, które pamiętają ubiegłoroczną akcję i wdzięczność na twarzach dzieci, które wtedy obdarowaliśmy. Najmłodsi, którzy otrzymali prezenty, pisali później listy do swoich Mikołajów. Spowodowały one wiele łez wzruszenia. Czasem nawet mały gest sprawia niebywałą radość. – informuje pomysłodawczyni projektu, Kinga Błaszczyk, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego.

Do projektu zaproszeni są zarówno pracownicy Starostwa Powiatowego w Otwocku i jego jednostek, jak też lokalni samorządowcy i pracownicy urzędów gmin, ale także wszyscy mieszkańcy powiatu.

W jaki sposób można włączyć się w projekt?
To proste. Wystarczy skontaktować się z pracownikami Biura Kultury i Promocji i poinformować ich o tym, że chcemy przyłączyć się do akcji. Pracownicy wskażą listę marzeń najmłodszych, a Ty wybierzesz podopiecznego powiatowych placówek, którego chciałbyś obdarować. Kolejnym krokiem, będzie dostarczenie zapakowanego prezentu (mile widziane również karki z życzeniami) do siedziby Biura Kultury i Promocji przy ul. Komunardów 10, do 10 grudnia (piątek) włącznie.

Kontakt do Biura Kultury i Promocji: