Rozmawiali o sytuacji w powiecie

Data: 23.11.2021 r., godz. 14.00    603
Spotkanie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego odbyło się 23 listopada. W jego trakcie powiatowe służby i włodarze wymienili się aktualnymi informacjami związanymi z trwającą pandemią, a także innymi wyzwaniami, na które skutecznie reagują każdego dnia.
W swoim raporcie przedstawiciele policji i straży pożarnej opowiedzieli o interwencjach, które podejmują każdego dnia. Niestety wciąż trudna jest sytuacja związana z ilością nietrzeźwych kierowców na powiatowych drogach. Cieszy fakt sprawności działań policjantów i dużej wykrywalności kierowców po alkoholu. Natomiast trudno jest zaakceptować fakt, że tak wielu kierowców na naszych drogach porusza się po spożyciu alkoholu lub bez uprawnień.

Dyrektor sanepidu zwróciła natomiast uwagę na fakt, że w naszym powiecie możemy pochwalić się dużą wyszczepialnością. Na 314 powiatów znajdujemy się w pierwszej 30-stce. Rośnie natomiast liczba zakażonych – rok do roku o ok. 70%. Na razie jednak służby działają sprawnie, kierując na izolacje i kwarantanny wtedy, kiedy jest to konieczne. Sprawnie działają również pracownicy szpitala powiatowego, który nieprzerwanie świadczą swoje usługi.

Sytuację w szkołach powiatowych omówiła dyrektor oświaty powiatowej, a włodarze omówili sytuację w swoich gminach. Wiele z nich może pochwalić wyjątkowo dużym procentem zaszczepionych osób. Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak zwrócił uwagę na fakt, że wszystkie urzędy pracują normalnie i obsługują interesantów w sposób ciągły. Kolejne spotkanie zespołu jeszcze przed świętami.