Ruszył nabór wniosków dla pracodawców, przedsiębiorców i osób bezrobotnych

Data: 19.01.2022 r., godz. 13.30    1516
Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku rozpoczął nabory wniosków na poszczególne formy pomocy dla pracodawców, przedsiębiorców i osób bezrobotnych. Realizacja wniosków będzie następowała do wyczerpania przeznaczonego na ten cel limitu środków finansowych.
Od 18 stycznia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Otwocku prowadzony jest nabór wniosków, w ramach środków z Funduszu Pracy przyznanych w ramach algorytmu, tj.:
  • prace interwencyjne
  • roboty publiczne
  • wsparcie 50+
  • bon zatrudnieniowy
  • bon zasiedleniowy.

Od 25 stycznia będzie można składać wnioski na:
- przyznanie dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej:
  • w ramach projektu pt.: „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie otwockim (IV)”
  • w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie otwockim (IV)" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa VIII Rozwój rynku pracy Działanie 8.1 – Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych przez PUP i przeciwdziałanie skutkom epidemii Covid-19-projekty pozakonkursowe

- realizację prac interwencyjnych
  • dla osób bezrobotnych w ramach środków z Funduszu Pracy przyznanych w ramach algorytmu
  • dla osób bezrobotnych do 30 roku życia w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych po-zostających bez pracy w powiecie otwockim (IV)”

- realizację programu staży

- realizację staży
  • dla osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie otwockim (IV)”

Szczegółowe informacje na temat prowadzonych naborów wniosków dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Otwocku.

Informacje dotyczące okresów realizacji programów rynku pracy i ich finansowania dostępne są w dokumencie Zasady organizacji Programów Rynku Pracy 2022 (do pobrania poniżej).