Serce na nakrętki stanęło przed „Słowakiem”

Data: 11.02.2022 r., godz. 09.00    1294
Przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącym Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku, pojawił się czerwony pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki. Akcja ta uświadamia, jak ważny jest recykling i dbanie o środowisko, ale przede wszystkim pomoc osobom potrzebującym.
Pojemniki na nakrętki to doskonały pomysł na zbieranie surowców wtórnych. Jest też zachętą do kształtowania postaw ekologicznych, a przede wszystkim sposobem na pomoc charytatywną. Akcja zbierania nakrętek to coraz popularniejsza forma niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. W Polsce od lat prowadzone są zbiórki plastikowych nakrętek, wymienianych w punktach recyklingowych na konkretne środki finansowe, które przekazuje się na rozmaite cele charytatywne.

W ostatnich dniach, serce na nakrętki stanęło przed Liceum Ogólnokształcącym Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku.

Na Społeczność „Słowaka” zawsze można liczyć, młodzież bardzo chętnie włącza się w liczne akcje charytatywne – w pandemii jest nieco trudniej o duże wydarzenia, a taka „codzienna” akcja uczy dodatkowo, że pomaganie to działanie na każdy dzień, nie tylko od święta. Nasze serce, choć stalowe, będzie miało ogromną moc.

Fundatorami pojemnika są: p. Joanna i Artur Całka (firma ARTEK OPAKOWANIA), p. Sławomir Trzaskowski (firma STX Advanced Audio Technology) oraz Rada Rodziców szkoły.

LO Słowacki