Powiatowy Informator Edukacyjny 2022/2023

Data: 17.03.2022 r., godz. 11.15    1796
Aby ułatwić przyszłym absolwentom szkół podstawowych podjęcie decyzji o wyborze placówki, Powiat Otwocki wraz z Oświatą Powiatową w Otwocku przygotował aktualny Powiatowy Informator Edukacyjny.
Powiat Otwocki jest organem prowadzącym dla czterech szkół ponadpodstawowych, które kształcą młodzież na różnorodnych kierunkach nauki. Absolwenci szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023 mogą wybrać szkołę ponadpodstawową spośród 5 mieszczących się na terenie powiatu otwockiego: Zespołu Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Liceum Ogólnokształcącego nr I im. K. I. Gałczyńskiego, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica, Liceum Ogólnokształcącego nr III im. J. Słowackiego oraz Zespołu Szkół im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Karczewie.

Szkoły z naszego powiatu oferują różnorodne możliwości rozwoju. We wszystkich naszych szkołach staramy się zapewnić jak najlepsze warunki nauki i pracy. Spotkacie tam zaangażowaną i wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, a zajęcia lekcyjne odbywać się będą w dobrze wyposażonych w pomoce naukowe i stale modernizowanych salach lekcyjnych. Serdecznie zapraszam was do zapoznania się z tegoroczną ofertą edukacyjną i dokonania jak najlepszego wyboru
. – zachęca ósmoklasistów we wstępie publikacji Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak.

Do pobrania: Powiatowy Informator Edukacyjny 2022/2023