Ślubowanie uczniów klas mundurowych „Ekonomika”

Data: 04.05.2022 r., godz. 09.30    1618
W piątek, 29 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów pierwszych i drugich klas wojskowo-sportowych. W tym dniu, społeczność szkolna przeprowadziła także uroczysty apel z okazji święta flagi oraz 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Uroczystość szkolną rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych. Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja została podniesiona flaga państwowa oraz odśpiewano hymn państwowy. Dyrektor Szkoły – Apolonia Żołądek powitała wszystkich zgromadzonych gości, w tym Starostę Otwockiego – Krzysztofa Szczegielniaka, Kingę Błaszczyk – Członka Zarządu Powiatu Otwockiego, Hannę Majewską-Smółką – dyrektor Oświaty Powiatowej w Otwocku, przedstawicieli Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego, przedstawicieli szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Garwolinie oraz Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej IV Rejon „Fromczyn” Jana Rędaszkę.

Jednym z ważniejszych punktów wydarzenia było uroczyste ślubowanie na Sztandar Armii Krajowej, uczniów pierwszych i drugich klas mundurowych. Podczas uroczystości, uczniowie czwartej klasy mundurowej, otrzymali stosowne certyfikaty ukończenia szkolenia wojskowego w ramach Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Dyrektor Szkoły wręczając wyróżnienia uczniom, pogratulowała również obecnym na wydarzeniu rodzicom i wręczyła im listy gratulacyjne.

Na zakończenie uroczystości, Starosta Otwocki podziękował uczniom za ich wzorową postawę oraz wysokie wyniki w nauce. Podkreślił, że placówka profesjonalnie przygotowuje kandydatów do służby zawodowej w Wojsku Polskim.