"Kultura i tradycja naszego regionu" na fotografiach!

Data: 29.06.2022 r., godz. 07.50    871
Zapraszamy fotografów - amatorów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym ogłoszonym przez Powiat Otwocki. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu jest "Kultura i tradycja naszego regionu".
"Kultura i tradycja naszego regionu"

Motywem tegorocznego Powiatowego Konkursu Fotograficznego jest przedstawienie "kultury i tradycji" ziemi otwockiej. Może to być fotografia zapomnianego zawodu lub przedmiotu użytku codziennego, dawnych tradycji i zwyczajów albo miejsca szczególnie ważnego dla naszego regionu z powodu kulturowych i historycznych. Konkurs jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. 

Celem Konkursu jest: promocja powiatu otwockiego poprzez wykonanie fotografii na terenie powiatu otwockiego; promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego, które odchodzi w zapomnienie (np. zanikające zawody, rękodzielników, dawne tradycje i zwyczaje, obchody uroczystości rodzinnych i historycznych itp.); rozwijanie wrażliwości artystycznej; popularyzacja sztuki fotograficznej jako jednej z form artystycznego wyrazu; popularyzowanie tematu podczas wystaw i publikacji przygotowywanych z zebranych materiałów.

Nagrody dla najlepszych

W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne:
I miejsce - 900,00 zł,
II miejsce - 700,00 zł,
III miejsce - 500,00 zł.

Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca 2022 r.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Biura Promocji i Kultury Powiatu Otwockiego, ul. Komunardów 10, 05-400 Otwock, tel. 22 788 15 34 wew. 369.


Regulamin konkursu


Załącznik nr 1