Rodzinny rajd rowerowy z okazji 35-lecia MZPK

Data: 14.06.2022 r., godz. 14.00    449
W pierwszą sobotę czerwca miłośnicy dwóch kółek i ścieżek Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka spotkali się przy Bazie Torfy.
Te dwie pasje zostały połączone w zorganizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, Centrum Kultury i Sportu w Karczewie oraz Powiat Otwocki, Rodzinnym Rajdzie Rowerowym z okazji 35. rocznicy utworzenia Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Uczestników przywitał Dyrektor MZPK – Sylwester Chołast.

Następnie uczestnicy (ok. 50 osób) w obecności trzech pracowników MZPK wyruszyli na szlak. Pierwszym punktem był Kirkut w Anielinie, następnie Pomnik przyrody - Sosna „Bożenna”, po czym, ścieżkami leśnymi, wyruszyliśmy w stronę Bunkrów. Po drodze pracownik Parku przedstawił krótką charakterystykę lasów otwockich. Po dotarciu do Dąbrowieckiej Góry każdy uczestnik mógł zwiedzić– schrony obserwacyjne hitlerowskiej linii obronnej. Ostatnim punktem rajdu był Ośrodek edukacyjny „Bazy Torfy” w Karczewie, gdzie czekały grillowane kiełbaski i udka kurczaka. 

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych dziękuje wszystkim uczestnikom, współorganizatorom i sponsorowi pieczywa - Piekarni Soplicowo. W planach jest powtórzenie Rajdu w przyszłym roku. Serdecznie zapraszamy!

Działania związane z ochroną przyrody, walorów krajobrazowych, wartości historycznych i kulturowych oraz działalnością edukacyjną prowadzoną na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego wchodzącego w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych zostały wsparte finansowo przez Powiat Otwocki.